Moja żona była dziś zrobić badania w punkcie pobrań szpitala przy ul. Klinicznej w Gdańsku. Wyszła z tego miejsca zszokowana rasizmem naszych współobywateli.

Czytaj dalej...

Kiedy się stanę plamą na ścianie, nie myśl o mnie źle – śpiewała Beata Kozidrak z zespołu Bajm. Co mamy myśleć o plamie w nowym logo Pomorza?

Żyjemy w świecie kultury obrazkowej. I władze naszego województwa bardzo chcą wpisać się ten ogólnoświatowy trend. Tylko czy to musi wyglądać jak działania osób z przypadłością ADHD i generować niepotrzebne koszty?

Czytaj dalej...

Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą – mawiał Joseph Goebbels, minister hitlerowskiej propagandy. Propaganda i wciskanie kitu ma się w naszym województwie bardzo dobrze.

Właśnie oficjalnie rusza samorządowa kampania wyborcza. Radnych do samorządu województwa oraz naszych powiatów wybierać będziemy 16 listopada. Wtedy też w Trójmieście głosować będziemy na kandydatów na prezydentów. Wynik wydaje się być już przesądzony. Faworytami są obecnie rządzący. Również dzięki nachalnej propagandzie, której włodarze nie wahają się od lat używać.

Czytaj dalej...

Ośmiorniczki, gotowane policzki wołowe w sosie porto, czy łosoś wędzony dymem z drzew owocowych - na koszt podatnika? Do tego politycy już nas przyzwyczaili. Jak tylko pojawia się publiczna kasa, to natychmiast ktoś chce się podtuczyć i zabawić. Oczywiście w szlachetnym celu poprawy nastroju!

Czytaj dalej...

Wybiło nam 25 lat wolności, ale jeszcze wiele lat minie nim wyjdziemy ze światowego zaścianka medialnego. Najlepszym probierzem naszych medialnych kompleksów narodowych jest niezmiennie przyjazd kolejnych prezydentów Stanów Zjednoczonych. Nagle wszyscy nasi żurnaliści chcą się popisać swoją wiedzą rodem z Wikipedii czy Google Translate.

Czytaj dalej...

Wiemy, że mamy kampanię wyborczą. Dlatego też buntuję się przeciwko wmawianiu, że wiec wyborczy organizowany na państwowej uczelni powinien być nazywany wykładem naukowym. To obraża Państwa i moją inteligencję!

Czytaj dalej...

Właśnie świętujemy nasze 10 lat w Unii Europejskiej. Tymczasem powstałe w Gdyni Muzeum Emigracji aktywnie propaguje pomysł: „Chcesz coś osiągnąć, uciekaj z tego kraju”.

Czytaj dalej...